انتشار کلید های باج افزار Crysis برای سومین بار

07 خرداد 1396
نویسنده :   Ali Salempanah

به نقل از وب گاه امنیتی فناوری اطلاعات و ارتباطلات :

محققان امنیتی از شرکت ESET کشف کردند که فردی در یکی از انجمن ها، 200  کلید اصلی مربوط به باج افزار Crysis را منتشر کرده است. این در حالی است که بسیاری از محققان امنیتی همچنان در حال انجام بررسی ها بر روی باج فزار WannaCry هستند. پرونده هایی که با اخرین نسخه از باج افزار Crysis رمزنگاری می شوند دارای پسوند های wallet و onion هستند.

محققان ESET از این کلید ها استفاده کرده و ابزار رمزگشایی برای باج افزار Crysis منتشر کردند که بر روی صفحه ی ابزار های این شرکت قابل بارگیری و دسترسی است. این کلید ها توسط یک کاربر جدید در انجمن BleepingComputer.com  منتشر شده تا به قربانیان این باج افزار کمک کند. این سومین بار است که فردی کلید های مربوط به باج افزار Crysis را منتشر می کند. این ابزار رمزگشایی به کاربران کمک می کند تا بدون پرداخت باج به مهاجمان سایبری، بتوانند پرونده های خود را بازیابی کنند. با وجود تلاش هایی که شرکت های امنیتی و نهاد های قانونی و قضایی برای مقابله با باج افزار ها انجام داده اند، این نوع از بد افزار ها هم چنان به عنوان یکی از تهدیدات جدی برای رایانه ها محسوب می شوند. برای اینکه در برابر این تهدید در امان بمانید، پیشگیری بهترین راه حل است.

محققان ESET گفتند : برای مقابله با این باج افزار ها، پیشگیری بهترین راه حل است. بنابرین به تمامی کاربران توصیه می کنیم سامانه عامل و نرم افزار های خود را به روزرسانی کنند. از نرم افزار های امنیتی مناسب بر روی دستگاه های خود استفاده کنند و همواره از اطلاعات مهم و ارزشمند خود بر روی رسانه های برون – خط، نسخه های پشتیبان تهیه کنند.

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد