مراقب بد افزار هاي اندرويدي نصب شده گوشي خود باشيد

28 شهریور 1395
نویسنده :  

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي ايلام با هشدار به کاربران تلفن هاي همراه،گفت: مراقب بد افزار هاي اندرويدي نصب شده گوشي خود باشيد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، سرگرد"علي عباسي کساني" در اين زمينه اظهار داشت : امروزه کاربران گوشي هاي هوشمند با استفاده امکانات اينترنت و نرم افزار هاي مختلف مانند بازار و گوگل پلي مي توانند برنامه هاي مختلف در گروه هاي کاري مختلف را بر روي گوشي خود نصب کنند که بعضا بيشتر اين دست نرم افزار ها رايگان مي باشد.

وي افزود : گوگل مدت‌هاست که اقدامات امنيتي خاص خود را به کار گرفته تا بدافزارها را از بازار اندرويد متعلق به اين شرکت، گوگل پلي حذف کند؛ اما اين نرم‌افزارهاي مخرب هنوز هم قادر هستند از اين سامانه‌هاي دفاعي گذر کرده و به اين بازار راه پيدا کنند.

اين مقام انتظامي در پايان با توصيه به کاربران اينترنت به خصوص گوشي هاي هوشمند گفت: در اينترنت ، تبليغات جذاب و متنوعي تحت عناوين مختلف در حال انتشار است که کاربران اينترنت حتما قبل از نصب اين دست از نرم افزار هاي ناشناخته اقدامات امنيتي لازمه را مانند نصب آنتي ويروس مناسب و بروز را بروي گوشي خود انجام دهند.

سرگرد کساني در پايان گفت: پليس فتا آمادگي مقابله با جرائم رايانه‌اي را دارد و از عموم مردم درخواست داريم در صورت مواجهه با جرائم رايانه‌اي مراتب را سريعاً به وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش نماييد .

6374 تعداد بازدید
مدیر سایت

داود بریهی

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد