چشم‌انداز روشن کروم‌بوک با نرم‌افزارهای اندروید

31 تیر 1395
نویسنده :  

چندی پیش شرکت گوگل خبر از امکان استفاده از نرم‌افزارهای اندروید بر روی کروم‌بوک ها داده بود و متخصصان معتقدند که این امر می‌تواند موجب ایجاد جهشی بزرگ در این لپ‌تاپ‌ها شود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، شرکت گوگل در راستای بهبود خدمات خود برای لپ‌تاپ‌های مجهز به سیستم عامل کروم اقدام به صدور مجوز استفاده از نرم‌افزارهای اندروید بر روی آن‌ها کرده است.

همان‌طور که مسلما آگاهی دارید، امکان استفاده از گوگل پلی بر روی کروم‌بوک در کنفرانس گوگل I/O در ماه می اعلام شده بود ولی زمان عرضه این قابلیت به چند ماه بعد موکول گشته بود.

حال شرکت گوگل نخستین مجوزهای استفاده از نرم‌افزارهای اندروید بر روی این دستگاه‌ها را صادر کرده است و بنابراین دیگر نیازی نیست که تا پاییز برای چنین امری به انتظار بنشینید.

در حال حاضر این قابلیت بر روی سری کروم‌بوک‌های ایسوس کروم‌بوک فیلیپ ممکن شده است و همانطور که بررسی‌ها نشان می‌دهد بازخورد متخصصان نسبت به این موضوع بسیار مثبت بوده است.

با این‌ وجود دستیابی عمومی برای تمام کروم‌بوک‌ها در همان پاییز انجام خواهد شد و این پروژه بیش‌تر جهت کسب بازخوردهای تخصصی از متخصصان و اصحاب رسانه بوده است.

264666 تعداد بازدید
مدیر سایت

داود بریهی

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد