شفاف‌سازی جهانی

برنامه‌ای که آزمایشگاه کسپر در نظر دارد پیاده‌سازی کند و به نام شفافیت جهانی نام نهاده شده است فراهم کردن کد منبع از جمله به روزرسانی برای سایر نرم‌افزارهای جانبی و نیز قرار دادن سه مرکز مدیریتی برای مدیریت این هدف که به نام Transparency Center نام گذاری شده‌اند، می‌باشد.

ابتکار شفافیت جهانی، بخشی از تعهد آزمایشگاه کسپرسکی به مشتریان خود می‌باشد تا از این طریق از صحت محصولات خود و ارائه خدمات مناسب به مشتریان این محصولات و ایمن ماندن آن‌ها در مقابل حملات سایبری اطمینان حاصل کند. با استفاده از این ایتکار جدید، آزمایشگاه کسپرسکی قادر خواهد بود که به اطلاعات جامع‌تر و وسیع‌تری برای امنیت بیشتر و سنجش محصولات خود (جهت اندازه‌گیری میزان تأمین امنیت فرآیندهای داخلی و عملیات تجاری و نیز رسیدن به مکانیزم پاسخگویی سریع در زمان‌هایی که با تهدید امنیتی جدیدی مواجه شوند) دست یابد.

همانگونه که امروزه نیاز به فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) روزبه‌روز رو به افزاایش است و وابسته‌تر از همیشه می‌شود، همگام با گسترش این حوزه در دنیای امروز، حملات سایبری نیز روزبه‌روز رو به افزایش و توسعه می‌باشد. با توجه به سرعت چرخه هر دو (توسعه ICT و گسترش چشم انداز تهدیدات) آزمایشگاه کسپرسکی معتقد است که افزایش همکاری برای محافظت از فضای مجازی بسیار مهم‌تر از همیشه شده است. اعتماد در امنیت سایبری یک فاکتور ضروری است. بنابراین برای افرادی که به دنبال تأمین امنیت سایبری اشخاص، سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشند اعتماد، پایه و اساس هرگونه همکاری میان این افراد است. آزمایشگاه کسپرسکی بر این باور است که اعتماد دادنی نیست و باید از طریق تعهد دایمی به شفافیت و پاسخگویی به مشتریان، این اعتماد کسب شود. طرح جهانی شفافیت آزمایشگاه کسپرسکی تأیید تعهد شرکت برای بدست آوردن و حفظ اعتماد مشتریان و شرکت‌ها به طور روزانه و مداوم در جهت تأمین امنیت آنها می‌باشد. با وجود سختی این تعهد، اما آزمایشگاه کسپرسکی خواهان دادن این تضمین جهت بهبودی مستمر مکانیزم امنیت خود می‌باشد.

فاز اولیه طرح ابتکاری شفافیت آزمایشگاه کپرسکی شامل موارد زیر خواهد بود:

  1. شروع یک بررسی مستقل از کد منبع شرکت Q1 در 2018، با بررسی مشابه از به‌روزرسانی نرم‌افزار شرکت و قوانین تشخیص تهدید
  2. شروع یک ارزیابی مستقل از (i) فرآیندهای چرخه حیات توسعه شرکت، (ii) نرم‌افزار و استراتژی‌های زنجیره تأمین ریسک در سال 2018
  3. توسعه کنترل‌های مدیریتی اضافی برای اداره شیوه‌های پردازش داده‌های شرکت منطبق با استراتژی‌های امنیتی جدید ارائه شده در Q1 سال 2018
  4. تشکیل سه مرکز Transparency Center در سطح جهانی و ایجاد اولین مرکز در سال 2018، برای رسیدگی به هرگونه مسائل امنیتی مشتریان، شرکت‌های مورد اعتماد و ذینفعان دولتی و ایجاد دسترسی به کدهای شرکت، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری و قوانین تشخیص تهدید به همراه فعالیت‌های دیگر می‌باشد. مراکز Transparency Center در سال 2020 در آسیا، اروپا و ایالات متحده گسترش خواهد یافت.
  5. افزایش پاداش به بیش از 100.000 دلار برای محققان امنیتی آزمایشگاه کسپرسکی در انجام پژوهش‌های تحلیلی امنیتی، جهت یافتن نقاط ضعف در نرم‌افزارهای جانبی جهت کاهش آسیب‌پذیری شرکت‌ها توسط این نرم‌افزار‌ها که در پایان سال 2017 خواهد رسید.

علاوه‌بر راه‌اندازی مرحله اولیه ایده Transparency Center، آزمایشگاه کسپرسکی در طی برنامه‌ریزی‌های خود قصد دارد تا با جامعه متخصصین امنیتی خود ارتباط برقرار کرده تا در این اجلاس که در سال 2018 شروع خواهد شد، مشخص کند که فاز بعدی این ایده شامل چه چیزهایی خواهد بود. محققانی که تمایل دارند ایده‌های امنیتی خود را با این شرکت به اشتراک بگذارند و در این اجلاس مشارکت داشته باشند، می‌توانند با ارسال ایمیل به آدرس Transparency@kaspersky.com ایده‌های خود را مطرح کنند.

Eugene Kaspersky، رئیس و مدیرعامل آزمایشگاه کسپرسکی با اشاره به نیاز به وجود این ایده جدید گفت: "بهره‌برداری از اینترنت به هیچ کس جز جنایتکاران سایبری سود نمی‌رساند. کاهش همکاری بین دولت‌ها و همچنین کاهش در مشارکت‌های دولتی و خصوصی، به این جنایتکاران کمک کرده تا بیشتر روی به اعمال مخرب بیاورند. این در حالی است که اینترنت برای ایجاد اتحاد مردم و برای به اشتراک‌گذاری دانش های فراگرفته خود طراحی و ایجاد شده است. امنیت سایبری حد و مرزی ندارد و تلاش برای ایجاد و معرفی مرزهای ملی در فضای مجازی، امری منفی است که باید هرچه زودتر رد و متوقف شود. ما باید اعتماد بین دولت‌ها، شرکت‌ها و شهروندان را دوباره برقرار کنیم و ما به همین دلیل است که طرح شفافیت جهانی را راه‌اندازی کرده‌ایم: ما می‌خواهیم نشان دهیم که درهای ما برای همه باز است و ما در عملکرد شفاف و صادقیم و چیزی را برای پنهان کردن نداریم و من معتقد هستم که با این اقدامات ما قادر خواهیم بود بر بی‌اعتمادی غلبه کنیم و از تعهد ما به حفاظت از مردم در هر کشوری در این سیاره حمایت کنیم." آزمایشگاه کسپرسکی جزئیات پیشرفت این ایده و نیز فعالیت‌های مازاد در کنار این ایده را به طور منظم به اشتراک عموم خواهد گذاشت و با همکاری با ذینفعان مختلف خود، امیدوار است که مشتریان و شرکای آن‌ها نیز در این سفر با آنها شریک شوند.

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد