معرفی:

شرکت سیمنتک (به انگلیسی: Symantec Corporation) بزرگترین شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی برای رایانه‌های شخصی در دنیا است. این شرکت در سال ۱۹۸۲ توسط گری هندریکس با کمک بنیاد ملی علوم آمریکا تاسیس شد. فعالیت‌های این شرکت بیشتر بر روی پروژه‌های مرتبط با هوش مصنوعی متمرکز بود. هندریکس چندین پژوهشگر در زمینه پردازش زبان‌های طبیعی از دانشگاه استنفورد استخدام کرد که در حقیقت اولین کارمندان شرکت سیمانتک بودند. در سال ۱۹۸۴ سیمانتک توسط شرکت نرم‌افزاری C&E خریداری شد که مالکان آن دنیس کولمن و گوردن ایوبنکس بودند. بعد از ادغام این دو شرکت نام سیمانتک بر روی این شرکت جدید باقی‌ماند و ایوبنکس به سمت مدیر ارشد اجرایی منصوب شد. اولین محصول شرکت یک نرم‌افزار با نام کیواندای بود که در سال ۱۹۸۵ منتشر شد. این نرم‌افزار یک سامانه مدیریت پایگاه داده‌ها را بهمراه یک واژه پرداز فراهم می‌آورد. در اگوست ۱۹۹۰ شرکت رایانه‌ای پیتر نورتون که نرم‌افزارهای مختلفی تحت سیستم‌عامل داس ارایه کرده بود توسط شرکت سایمان‌تِک خریداری شد. نرم‌افزار ضدویروس و ابزارهای مدیریت اطلاعات که توسط شرکت سایمان‌تِک منتشر می‌شوند، همچنان با نام پیتر نورتون در بازار عرضه می‌شوند.

ضدویروس نورتون:

ضدویروس نورتون (به انگلیسی: Norton AntiVirus) نرم‌افزاری است که توسط شرکت سیمانتک برای پیشگیری از ورود بدافزارها به رایانه‌ها و پاکسازی آنها ارائه شده‌است. این ضدویروس با استفاده از پایگاه داده‌های خود و تحلیل اکتشافی، ویروس‌ها را شناسایی می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به مسدود کننده هرزنامه‌های ایمیلی و حفاظت در برابر فیشینگ اشاره کرد. ضدویروس نورتون قابلیت شناسایی بدافزارهای قابل اجرا بر روی سیستم‌عامل‌های مکینتاش و ویندوز را با استفاده از یک ماشین مجازی دارد. دیگر ویژگی آن اسکنر آسیب پذیری است که مانعی برای حملات هکرهایی است که از کدها و نرم‌افزارهای اکسپلویت برای تسلط بر سیستم استفاده می‌کنند. این نرم‌افزار همچنین قابلیت اسکن درون فایل‌های فشرده شده و آرشیوی را دارد.
شرکت سیمانتک علاوه بر ضد ویروس نورتون محصولات دیگری چون نورتون اینترنت سکیوریتی، نورتون ۳۶۰، دیوارآتش نورتون، نورتون سیستم‌ورکز، نورتون یوتیلیتیز، نورتون آنتی‌بوت، ضدهرزنامه نورتون، نورتون گوبک، نورتون پارتیشن‌مجیک و نورتون گوست را نیز تولید کرده است.

برخی از محصولات شرکت سیمانتک

Norton Utilities

نورتون یوتیلیتی (انگلیسی: Norton Utilities) ابزاری نرم‌افزاری برای کمک به تحلیلِ، تنظیم، بهینه‌سازی و مدیریت یک رایانه است.

نورتون اینترنت سکیوریتی

این نرم‌افزار یکی از محصولات شرکت Symantec است که شامل بخش‌های ضدبدافزار، دیوارآتش و ضدهرزنامه می‌باشد

نورتون ۳۶۰

Norton 360 یک مجموعه امنیتی All-in-One است. آنچه آن را از نورتون اینترنت سکیوریتی مجزا می‌کند گنجاندن ابزار بهینه‌سازی و و ابزار حل مشکل می‌باشد.

دیوارآتش نورتون

نرم‌افزاری است که از دستیابی غیرمجاز به یک سیستم رایانه جلوگیری می‌کند. بسته‌های اطلاعاتی که حاوی اطلاعات بدون مجوز هستند، به وسیله این نرم‌افزار متوقف می‌شوند.

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد