محصولات امنیتی

محصولات امنیتی (9)

تمامی مقالات مربوط به محصولات امنیتی در این گروه ریخته می‌شود

juniper

اطلاعات کلی:

ژونیپر نتورکس (به انگلیسی: Juniper Networks) یک شرکت آمریکایی است که قطعات و تجهیزات سخت‌افزاری مرتبط با امنیت شبکه‌های رایانه‌ای را تولید می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۹۶ بنیان نهاده شد. مقر اصلی این شرکت در سانی‌ویل، کالیفرنیا در ایالات متحده است. این شرکت خدمات و محصولات شبکه با کارایی بالا را تولید و به فروش می‌رساند. محصولات اصلی شرکت ژونیپر نتورکس عبارتند از مسیرساب‌های سری T، سری M، سری E، سری MX، سوئیچ‌های شبکه سری EX و محصولات امنیتی سری SRX. اکثر محصولات ژونیپر نتورکس از سیستم‌عاملی مبتنی بر فری‌بی‌اس‌دی به نام ژونوس استفاده می‌کنند. به‌طور کلی می‌توان گفت که شرکت ژونیپر محصولاتی را در دسته‌های زیر تولید کرده است:
 
- مسیریاب (Router)
- سویچ (Switch)
- دیوار آتش (FireWall)
- شبکه خصوصی مجازی (VPN)
- سامانه تشخیص نفوذ

SIPS

اطلاعات کلی:

سیستم‌های پیشگیری از نفوذ (IPS) که با نام سیستم‌های تشخیص و جلوگیری از نفوذ هم شناخته می‌شوند، ابزاری برای امنیت شبکه هستند که فعالیت‌های موجود در شبکه و یا سیستم را برای تشخیص و جلوگیری از فعالیت‌های مخرب تحت نظر می‌گیرند. وظایف اصلی یک سیستم جلوگیری نفوذ شامل شناسایی فعالیت‌های مخرب، ثبت اطلاعات در مورد این فعالیت‌ها، اقدام به بلوکه و متوقف کردن این فعالیت‌ها و ثبت گزارش کارهای انجام شده توسط خود سیستم می‌شوند. انواع IPSها عبارتند از:
 
- سیستم‌های جلوگیری از نفوذ مبتنی بر شبکه
- سیستم‌های تشخیص نفوذ بیسیم
- تجزیه و تحلیل رفتار شبکه
- سیستم‌های جلوگیری از نفوذ مبتنی بر میزبان
 
سیستم‌های جلوگیری از نفوذ مبتنی بر شبکه که به انگلیسی Network Intrusion prevention system و به اختصار NIPS گفته می‌شوند، تمام شبکه را بوسیله تحلیل عملیات پروتکل جهت یافتن ترافیک مشکوک نظارت می‌کنند.

Fortinet

اطلاعات کلی:

شرکت Fortinet در سال 2000 توسط برادران کن و مایکل ژی در زمینه ساخت و تولید دستگاههای سطح بالا امنیت شبکه تأسیس گردید که محصولات دیواره آتش خود را Fortigate نامید که جزو اولین این محصولات است. سپس اقدام به توسعه محصولات خود از قبیل Fortiweb, Fortimail، Fortianalyzer و ... نمود.

کنترل یکپارچه‌ی تهدیدات امنیتی (UTM)

فناوری برقراری ارتباطات بین شبکه‌ای به سرعت در حال تغییر و پیشرفت می‌باشد و باعث افزایش کارایی و رشد در مقیاسهای جهانی شده است. ولی هر امکان جدید به همراه خود، مخاطرات جدیدی را به همراه دارد که سازمانها و شرکت‌ها را وادار به اتخاذ تدابیر برای محافظت از دارایی‌های خود می‌نماید. مدیران IT هر روز با چالش‌های امنیتی جدیدی مواجه می‌شوند و در مقابل راه‌کارهای زیاد با امکانات و ویژگیهای مختلف رو به رو هستند که انتخاب از میان این راه‌کارها و تطبیق آن با نیازمندی‌های واقعی سازمان به یک کار دشوار تبدیل شده است.
به منظور محافظت از داده‌ها می‌توان تمهیدات امنیتی مختلفی درخصوص پیشگیری و مقابله با تهدیدات و حمله‌ها انجام داد. معمولاً اولین گام در حفاظت از شبکه، کنترل ترافیک ورودی و خروجی با استفاده از یک فایروال در لبه شبکه داخلی می‌باشد. البته باید توجه داشت که استفاده از فایروال موجب اختلال در کارکرد معمولی شبکه نشود.
اکنون شرکت‌ها و سازمان‌ها با به کارگیری راه‌کارهای فوق احتمال نفوذ و حمله به شبکه‌های کامپیوتری را به حداقل رسانده‌اند. آمارهای جدید نشان می‌دهد که رویکرد تهدیدات به سمت خرابکاری‌های مبتنی بر محتوا نظیر ارسال و تکثیر ویروس، کرم و هرزنامه می‌باشد.

Symantec

اطلاعات کلی:

شرکت سیمنتک (به انگلیسی: Symantec Corporation) بزرگترین شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی برای رایانه‌های شخصی در دنیا است. این شرکت در سال ۱۹۸۲ توسط گری هندریکس با کمک بنیاد ملی علوم آمریکا تاسیس شد. فعالیت‌های این شرکت بیشتر بر روی پروژه‌های مرتبط با هوش مصنوعی متمرکز بود. هندریکس چندین پژوهشگر در زمینه پردازش زبان‌های طبیعی از دانشگاه استنفورد استخدام کرد که در حقیقت اولین کارمندان شرکت سیمانتک بودند. در سال ۱۹۸۴ سیمانتک توسط شرکت نرم‌افزاری C&E خریداری شد که مالکان آن دنیس کولمن و گوردن ایوبنکس بودند. بعد از ادغام این دو شرکت نام سیمانتک بر روی این شرکت جدید باقی‌ماند و ایوبنکس به سمت مدیر ارشد اجرایی منصوب شد. اولین محصول شرکت یک نرم‌افزار با نام کیواندای بود که در سال ۱۹۸۵ منتشر شد. این نرم‌افزار یک سامانه مدیریت پایگاه داده‌ها را بهمراه یک واژه پرداز فراهم می‌آورد. در اگوست ۱۹۹۰ شرکت رایانه‌ای پیتر نورتون که نرم‌افزارهای مختلفی تحت سیستم‌عامل داس ارایه کرده بود توسط شرکت سایمان‌تِک خریداری شد. نرم‌افزار ضدویروس و ابزارهای مدیریت اطلاعات که توسط شرکت سایمان‌تِک منتشر می‌شوند، همچنان با نام پیتر نورتون در بازار عرضه می‌شوند. برخی از محصولات این شرکت عبارتند از:
 
- ضدویروس نورتون
- نورتون اینترنت سکیوریتی
- نورتون 360
- دیوار آتش نورتون
- نورتون گاست
- Endpoint Protection
 
آنتی ویروستحت شبکه Symantec (Symantec Endpoint Protection) سریع، سبک و قوی بوده و می‌تواند امنیت شبکه شما را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. Endpoint Protection می‌تواند امنیت سیستم شما را هم به لحاظ سخت‌افزاری و هم به لحاظ نرم‌افزاری در مقابل هرگونه حملات حفظ کند. همچنين تمامی ابزارهای امنيتی ضروری مورد نياز شما را به صورت يکپارچه در قالب يک Agent با کارايی بالا و يک کنسول مديريتی واحد در اختيارتان قرار می‌دهد.

Cybroam

اطلاعات کلی:

فایروال‌های Cybroam Next-Generation بر پایه سیستم عامل سایبروم هستند. این سیستم عامل مجهز به یک firmware قدرتمند و هوشمند است که ویژگی‌هایی چون بازرسی نرم‌افزارهای داخلی و کنترل آنها، فیلترینگ وب‌سایت‌ها، بازرسی HTTPS، سیستم محافظت در مقابل نفوذ به شبکه، VPN و مدیریت QoS/ پهنای باند را داراست. ویژگی‌هایی چون فایروال نرم‌افزارهای تحت وب، ضد ویروس و ضد هرزنامه برای Gateway نیز علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده از دیگر نقاط قوت این سیستم عامل است.
 
- قابلیت مشاهده و کنترل نرم‌افزارها
- مدیریت QoS/ پهنای باند
- سیستم گزارش‌گیری بی‌همتا
- سیستم محافظت در برابر نفوذ به شبکه
- فایروال برای نرم‌افزارهای تحت وب
- فیلترینگ وب
 
تکنولوژی لایه 8 سایبروم، در پروتکل شبکه‌ای، با کاربران مانند یک لایه مجزا به نام «لایه انسانی» رفتار می‌کند. این قابلیت اجازه شناسایی کاربران، کنترل فعالیت‌های آنها در شبکه، اعمال تنظیمات جداگانه برای هر یک از آنها و تهیه گزارش مجزا از عملکرد هر کدام را به مسئولان شبکه می‌دهد. این قابلیت کمک می‌کند تا امنیت با سرعت بیشتری در شبکه جریان داشته باشد. تکنولوژی لایه 8 سایبروم با لایه‌های 2 تا 7 ترکیب شده و اجازه کنترل امنیتی بیشتری را می‌دهد.

Kaspersky

اطلاعات کلی:

کاسپرسکی لب با نام کامل لابراتوار کاسپرسکی (به روسی: Лаборатория Касперского) شرکتی روسی که در زمینهٔ امنیت کامپیوتر فعال است و محصولاتی با نام‌های ضدویروس کاسپرسکی، آنتی‌ویروس و آنتی‌ویروس موبایل را می‌سازد. این شرکت در سال ۱۹۹۷ توسط ناتالیا کاسپرسکی و یوگنی کاسپرسکی به وجود آمد. دفتر اصلی آن در مسکو، روسیه است، و در بریتانیا، فرانسه،آلمان، هلند، لهستان، رومانی، ژاپن، چین، کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا نمایندگی دارد.
 
- پلتفرم کاری کسپرسکی به طور کامل توسط مهندسان خود شرکت طراحی شده، در نتیجه از معماری کاملاً یکپارچه برخورده است.
- با استفاده از کنسول مرکزی برنامه، می توانید ابزارهای فیزیکی، مجازی و یا همراه را کنترل و محافظت کنید.
- پیکر بندی پیش فرض و یا سفارشی شده، به شما در جهت تعریف سیاست های امنیتی سازمان برای مدیریت رفتارها و مجوزها کمک می کند.
- حفاظت از ابزارهایی که به صورت سیار مورد استفاده قرار میگیرند و مدیریت آنها تحت عنوان MDM به صورت راه اور انجام می پذیرد.
- پویش پیشرفته آسیب پذیری ها و مدیریت کار آمد وصله های امنیتی، همواره شما را روز آمد نگاه داشته و آماده مقابله با مخاطرات امنیتی می سازد.
 
با راهکار کسپرسکی، نیازی به صرف هزینه های گوناگون برای محافظت از سرمایه های سازمانی متفاوت ندارید. مجموعه کاملی از ابزارهای امنیتی که در یک پلتفرم واحد قرار گرفته اند، به معنای جلوگیری از پرداخت هزینه های گوناگون است.

Bitdefender

اطلاعات کلی:

کمپانی بیتدیفندر در سال 2001 در کشور رومانی تأسیس گردید. این شرکت با تحقیق و ایجاد روشهای نوین امنیتی بسرعت توانست در دنیای امنیت در برابر دیگر شرکتها قدرت‌نمایی کند. امروزه راهکارهای متنوع و قدرتمند این شرکت در محیطهای مختلف، امنیت مناسبی را فراهم آورده و بسیاری از شرکتهای دیگر از تکنولوژی‌های امنیتی بیتدیفندر در محصولات مختلف خود استفاده می‌کنند. در سالهای اخیر محصولات بیتدیفندر در دسته‌بندی‌های متفاوت همواره موفق به کسب جوایز مختلفی در حیطه امنیت شده‌اند که باعث محبوبیت سریع این محصولات در بین کمپانیهای بزرگ و کاربران خانگی شده است.
 
- برنده جایزه تشخیص ویروس، پاکسازی و قرنطینه کردن ویروس‌ها Spyware Adware، تروجان‌ها و Rootikitها
- زمانبندی قابل انعطاف برای تشخیص و پویش برای تشخیص آلودگی‌های بروز
- قرنطینه کردن فایلهای الوده یا مشکوک برای کاهش آلودگی و تحلیل‌های امن بعدی
- مدیریت و پیکربندی محصول براساس سیاست‌ها
- دیواره آتش شخصی برای حفاظت برای کاربران راه دور و رومینگ
- کاهش استفاده از نابع و بارکاری با استفاده از مدیریت متمرکز چندین دستگاه
 
مدیریت از راه دور، تنظیم، نصب و حذف برنامه از هر دستگاه یا سرور شبکه مدیریت یکپارچه امنیت در محیط‌های متنوع امروزی، نظیر بسترهای مجازی، رایانش ابری و دستگاه‌های هوشمند همراه، نیازمند ابزارهای مدیریتی نوینی هستند. مدیریت یکپارچه ابزار مدیریت امنیت Gravity Zone امکان نظارت و محافظت از بسترهای مختلف در شبکه‌های سازمانی را فراهم می‌کند.

ESET

اطلاعات کلی:

شرکت "ESET" با پشتوانه بیش از 20 سال تجربه در زمینه طراحی و مهندسی نرم افزارهای امنیتی محصولات قدرتمندی را برای حفاظت از رایانه ها ارائه نموده است:
تحقیق، توسعه و ارائه جدیدترین تکنولوژی ها و نوآوری ها در مبحث امنیت اطلاعات پایه، اساس و رکن اصلی در شرکت "ESET" می باشد. در طی بیست سال اخیر کارشناسان و طراحان این شرکت سعی در ارائه تکنولوژی ها و نوآوریهای جدید و بی نظیر به منظور تولید محصولاتی سبک، سریع و در عین حال قدرتمند بوده اند تا محصول نهایی تولید شده قادر به شناسایی کلیه تهدیدات امنیتی در فضای سایبری گردد.
ESET Live Grid از تکنولوژی های جدید ارائه شده توسط شرکت "ESET" بوده و بصورت یک گارد امنیتی قدرتمند کلیه تهدیدات امنیتی موجود در فضای اینترنت را شناسایی نموده و از آلوده شدن رایانه کاربر جلوگیری به عمل می آورد
HIPS امکان و قابلیت تعریف ضابطه برای رجیستری ها، فایل ها، پروسس ها و برنامه ها و ارائه ی راهکار حفاظتی جهت جلوگیری از دستکاری و خرابکاری بد افزار ها را با استفاده از الگوریتم های پیچیده ی رفتار شناسی به وجود آورده است . زیر نظر گرفتن رفتار های سیستم از قبیل رجیستری های سیستم عامل، فرآیندهای در حال اجرا، برنامه های اجرا شده و ... بخشی از فعالیت آن می باشد .
API ارائه گردیده توسط ESET این امکان را به وجود آورده که به راحتی در سایر نرم افزار های امنیتی و اطلاعاتی مورد استفاده قرار گرفته و با آنها در ارتباط باشد. برخی از ویژگی‌های این محصول عبارت است از:
 
- حفاظت از ایستگاههای کاری
- کنترل دسترسی به داده‌ها
- مدیریت از راه دور
- سرعت و پایداری شبکه
- گزارشات، هشدارها و رویدادها
 
دو فاکتور بالاترین سرعت و کمترین میزان استفاده از منابع سیستمی و عدم ایجاد سرباره‌ها توسط محصولات ESET باعث گردیده که محبوبیت بی نظیری بین کاربران سازمانی، شرکتی و حتی خانگی بدست آورد، به‌گونه‌ای که سازمانها و شرکت ها با در دست داشتن هر طیف از منابع سخت افزاری، به راحتی و بدون هیچ گونه کاهش محسوس عملکرد و سرعت سیستم های خود و با اطمینان خاطر به کار خود بپردازند.

SolarWinds

اطلاعات کلی:

شرکت SolarWinds یکی از بزرگترین تولید کنندگان نرم افزارهای مدیریتی در حوزه فناوری اطلاعات می باشد. این شرکت که در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده است دارای ۹۳ هزار مشتری در بیش از ۱۷۰ کشور جهان می باشد. شرکتSolarWinds با شعار مشتری مداری توانسته است با رفع موانع موجود، موجب کاهش هزینه و پیچیدگی نرم افزارها شود. برخی از قابلیت‌های محصول عبارتند از:

- نرم‌افزار قدرتمند مانیتورینگ نرم‌افزار و سرور
- مدیریت پیکره‌بندی شبکه و قابلیت ارتباط با نرم‌افزار NPM
- نرم‌افزار مدیریت فضای مجازی برای محیط‌های مجازی
- کامپیوترها هرگز از دید شما مخفی نخواهند شد
- فایل‌های Log شما تاکنون به این اندازه مرتب نبوده‌اند
- پهنای باند کاربران پرمصرف را کنترل کنید
 
به منظور دریافت اطلاعات کامل از نحوه عملکرد نرم‌افزارهای سازمانی، نیازمند یک دید وسیع از عملکرد آنها و وضعیت فعالیت سرورهای مربوطه می‌باشید. این امر باید با سرعت بالا و با هزینه قابل قبول امکان‌پذیر باشد. نرم‌افزار SolarWinds SAM که پیشتر با عنوان Application Performance Monitor (APM) شناخته می‌شد، امکان کنترل و مدیریت عملکرد نرم‌افزارهای سازمانی، سرورهای فیزیکی و مجازی، سخت‌افزار، پردازشها و عملکرد سیستم عامل را در سطح شبکه‌های Enterprise و با کمترین هزینه تأمین می‌کند. این نرم‌افزار دارای قابلیت راه‌اندازی بسیار آسان و سریع می‌باشد. بطوریکه پس از نصب نرم‌افزار و انتخاب نرم‌افزار و سرورهای موردنظر بطور خودکار آنها را شناسایی کرده و اطلاعات، گزارشات و پیغام‌های مربوطه را در یک داشبور مجتمع نمایش می‌دهد.

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد