انتشار تصاوير خصوصي افراد در" پيام رسان هاي موبايلي" جرم است

28 شهریور 1395
نویسنده :  

رييس پليس فتا گيلان اظهار داشت : انتشار تصاوير خصوصي افراد در فضاي مجازي و پيام رسان هاي موبايلي براساس قانون جرايم رايانه اي جرم است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)،سرهنگ "محمدخاني" رئيس پليس فتاي فرماندهي انتظامي استان گيلان با اعلام اين خبر گفت: در پي ارجاع چند فقره پرونده از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهي تعدادي از شهروندان گيلاني مبني بر انتشار تصاوير خصوصي آنان در تلگرام، موضوع به صورت ويژه در دستورکار پليس فتا قرار گرفت.

رئيس پليس فتاي استان گيلان افزود: با پي جويي هاي فني و پليسي، عاملان انتشار تصاوير خصوص شهروندان گيلاني در شبکه اجتماعي مبتني برموبايل نسخه خارجي، كه مردي 25 ساله اهل و ساکن لنگرود و زني 36 ساله اهل و ساکن رشت بودند، شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي دستگير شدند .

سرهنگ محمدخاني اظهار داشت: با توجه به ادله ديجيتال كشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابي خود و اينکه با انتشار تصاوير خصوصي شکات پرونده در تلگرام و نسبت دادن مطالب ناروا و خلاف واقع قصد هتک حيثيت نمودن آنها را داشتند، اعتراف و انگيزه خود را از اينکار تسويه حساب شخصي و انتقامجويي عنوان کردند.

رئيس پليس فتاي استان گيلان با بيان اينكه متهمان جهت سير مراحل قانوني به دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان رشتو لنگرود معرفي شدند، تصريح كرد: طبق ماده 16 فصل پنجم، هتک حيثيت و نشر اکاذيب، قانون جرايم رايانه اي، هر كس به وسيله سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي، فيلم يا صوت يا تصوير ديگري را تغيير دهد يا تحريف کند و آن را منتشر يا با علم به تغيير يا تحريف منتشر کند، به نحوي که عرفاً موجب هتک حيثيت او شود، به حبس از نود و يک روز تا دو سال يا جزاي نقدي از 5 ميليون ريال تا 40 ميليون ريال يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ محمدخاني در پايان از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضاي مجازي يا پيام رسان هاي موبايلي مراتب را از طريق نشاني پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir يا ايميل اين پليس به نشاني spambots گزارش نمايند.

6822 تعداد بازدید
مدیر سایت

داود بریهی

مهندسین شبکه افزار سایان

  • اهواز - خیابان وهابی خ 19 شرقی پلاک 20
  • 061-33386011-13
  • 061-33374556
  • spambots

پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

  ایمیل ارسال نشد   ایمیل با موفقیت ارسال شد